0 533 774 95 82

Sosyal Medyada Biz}

Avukata Sor
Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Hattı
TÜMÜNÜ GÖR

Avukat

AVUKAT

Avukatlar, insanların en zor dönemlerinde, hukuki sorunlarında karşımıza çıkar.Hayat çoğu zaman olumsuz yüzünü gösterir insana.Bir bakmışsınız bir suçun içindeyiz ve ceza almamak için avukat arayışına girerek haklı neden ararız kendimize.

Bazen ise boşanmanın eşiğine gelmişizdir ve avukat tüm sırlarınızı paylaşmak için hazırdır sizinle.Bazen de işten çıkarılmışızdır hakkımızı sonuna kadar arama çabasında yine bir avukat arayışına gireriz.

Nihayetinde avukat arayışımız hızlanır çünkü zamanaşımı süreleri bizi rahatsız eder.Bir an önce dava açarak hakkımızı almak isteriz.Avukat,ise herşeyi doğru bir şekilde anlatan müvekkil ister kendisine.

Davayı kazanacağız diye yalan söyleyen bir müvekkil bir avukat için en zor seçimdir.Bu durumu en çok boşanma davalarında boşanma avukatı yaşamaktadır.Müvekkile herşeyi anlatmak güçtür.Özellikle dava harçlarını ve yargılama giderlerini izah etmek yetenek işidir.

Müvekkillerin çoğuna anlamsız bile gelmektedir dava harçları..Ancak harçları avukatın almayacağı da malumdur.Avukatlık ücretin de ise sıkı bir pazarlık sözkonusudur.

Ancak Baronun belirlediği avukatlık ücretleri haksız rekabeti önleme konusunda son derece başarılıdır.Biliriz ki her avukat öncelikle haksız rekabet etmeme konusunda titiz davranacaktır.Örneğin ağır ceza davalarında ceza avukatı avukatlık ücretini Baronun belirlediği asgari tutarın altında alırlarsa haksız rekabet durumu oluşur.

En azından haksız rekabeti önleyen bu düşünceyi bekleriz.Avukat mutlaka davayı kazanmalı düşüncesi haklı ile haksız düşüncesi ile çelişmemelidir.Unutmayalım ki ilahi adalet er geç tecelli eder.Bizler de ilahi adaleti pekiştirmek için mücadele etmeliyiz.

Yoksa haksız bir davayı kazanmak dar kapsamda olaylara bakmadan sanık veya savunmanın da savunulmaya ihtiyacı vardır mantığı ile hareket etmeliyiz ki hukuka bir katkımız olsun…