0 533 774 95 82

Sosyal Medyada Biz}

İstanbuldaki Avukatların Sorunları

İstanbul’daki Avukatlar Nasıl Seçilmelidir?

Avukatlık, hukuki sorunlara pratik çözümler üretebilme sanatıdır.Avukatlar ise bu sanatın başrol oyuncusudur.

İstanbul’daki Avukatlar,hukuki sorunlara çözüm üretirken öngörüleri ile değil araştırma dürtüleri ile hareket etmelidir.Çünkü hiçbir şey bilmediğini kaygısı ile araştırmalara başlayan kişi çok şey bildiğini iddia eden kişiden fazla yol alır.

İstanbul’daki Avukatlar bu mantıkla hareket ederse en zor hukuki sorunu kolayca çözebilecektir.Ülkemizde avukatlar denince bazı kişilerin aklına ”yalancı” kelimesi geliyor.Ancak bu düşünce şekli son derece hatalıdır.

Bu düşünceye sahip insanların hukuki bir sorunu olduğunda hala fikirde olup olmadıklarını çok merak ediyorum.Şunu bilmek gerekir ki her insanın birgün avukatlara ihtiyacı olabilir.

Farz edelim ki 10 yıl hapis cezası istemiyle ağır ceza mahkemesinde yargılanıyorsunuz,Suç işlediğiniz sabit ancak bu suçu haksız ve ağır bir tahrik altında işlediniz.

Ya da bu kişiye nasıl olsa suç işledin en ağır cezayı al mı diyelim?Bu adalet anlayışına sığar mı?Adaleti güneş farzedelim,müvekkili ise dünya, avukatlık/avukatlar ise güneşin parlaklığını dünyaya yansıtan aydır.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/yilmazyalcinav/public_html/wp-content/themes/parts/metabox.php on line 3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN